naujienos garsai užrašai vaizdai įvykiai nuorodos kontaktai enCOSMOS

[ 2015-10-16 ]

Cosmos-BiosphereLegendinis Geir Jenssen projektu Biosphere suformavo ambient/techno simbiozę bei savo ilgu ir nuosekliu įdirbiu užsitarnavo nepajudinamą vietą bei žvaigždės statusą atmosferinės elektronikos kontekste. Jo garsiniai viražai puošė tiek didžiųjų eksperimentinės muzikos festivalių programas, tiek įvairius tarpdisciplininius projektus bei turi stiprų identitetą. Kelionės subtiliomis atmosferinėmis gijomis nuaustais peizažais tęsiasi jau tris dešimtmečius.

Per 350 kilometrų už poliarinio rato nutolusiame Tromsø reziduojantis Geir neabejotinai įsisavino šios geografinės lokacijos romantiką, kuria persmelkta didžioji dalis šio kūrėjo garsyno. Alpinistinės ekspedicijos, klajonės ugnikalnių krateriais bei nuolat sukoncentruotas žvilgsnis į kosmosą apibrėžė Biosphere skambesio gaires. Jos driekiasi spalvinga aibe plotmių ir nukelia į skirtingus pasaulius ir naratyvus - švelnais ambient/techno potėpiais Geir brido į kosminę romantiką albume “Microgravity”, hipnotizavo šaltais ir monolitiniais arctic ambient/dub potėpiais “Cirque” plokštelėje, atidavė duoklę Jules Verne “Autour de la Lune”, klajojo siurrealiais emociniais tuneliais šedevre “Substrata” bei taikliai nuspėjo ateitį savo subtiliai plastiškame “N-Plants”, skirtame Japonijos elektrinių eskploracijomis. Su kiekvienu leidiniu Biosphere atranda naujus tyrimo objektus ir įpina juos į magiškas bei didingas garso sienas, turinčias tiek romantinio futurizmo, tiek skaidraus ilgesingumo ar kosminės gaivos.

Į Biosphere teritoriją įsilieti padės vietinis ambient kūrėjas Skeldos. Jo giriomis bei miškais alsuojantis skambesys puikiai rezonuoja su norvego garsynu bei liečia gilius vidinius klodus.


Daugiau informacijos >> FB

Nuotraukos iš koncerto >>

...........